pic
slide

Moje dojmy z postroje FANTOM EXTRALIGHT.

May 6, 2015 , 0 Komentářů
Moje dojmy z postroje FANTOM EXTRALIGHT.

 

Sedačka je naprosto parádní. Je to můj vůbec první kajak, před tím jsem létal na Sky Reverse 2 a oproti Reversce mi příjde daleko klidnější, už to se mnou tak nehrká v termice a nemám pocit, že se "vysypu". Konstrukce bez desky mi příjde daleko pohodlnější a taky jistější, protože si sedačku doslova obleču a jsem v ní krásně obepnutý. Tím pádem točení jen náklonem je daleko jistější a snadnější. Navíc mi konečně netáhne na nohy. 
 
Moc se mi líbí, že je ušitá z festovního materiálu, o který nemám moc strach, že se někde začne párat nebo žmolkovat. Taky asi díky tomu je nastupování do kokonu velice snadné a není potřeba pomáhat si rukou. Kokon nevlaje vzadu a dá se perfektně našlápnout nohou.
 
Klika záložky je hezky po ruce a odhoz je velmi snadný, vyzkoušeno letos na Parasemu. Taky instalace záložky do kontíku je otázkou pár minut, žádné dumání nad pořadím chlopní.
Moc se mi líbí zapínání, naprosto jednoduché a rychlé. Další věc, která mě naprosto dostala je ta, že chránič po nafouknutí má dobrých 20 cm a sahá od stehen až po ramena, takže kryje celou páteř. Už jsem ho nechtěně otestoval po nevydařeném startu ze Skalky, kdy jsem hned po startu nalétnul do termické bubliny, přetáhl si křídlo a po zádech se z asi 5 metrů poroučel k zemi. Dopad byl jak do peřinky, krásně měkký.

Takové vychytávky jako balení do rozměrů brašny od notebooku, hmotnost těsně pod 3 kila (u nejmenší velikosti) nebo vnitřní kapsa na hydrovak už jsou jen takové perličky.
 
fantom extralight 1
 
fantom extralight 2
 
fantom extralight 3
 
28 dubna 2015
 
Michal Pavliska
Tel: +420 607 885 988