pic
slide
NEON Zobrazit v plné velikosti

NEON

NEON

Moderní postroj nejen pro výcvik paraglidingu.  

Neon je postroj určen nejen pro žáky na kurzu paraglidingu, ale také pro začínající piloty a pokročilé piloty. Velký důraz je kladen na bezpečnost a vyvážení postroje pro pohodlné nasednutí a vysednutí. Snadný nástup umožňují postranní V popruhy a rozšířená deska, 

Více informací

NEON

Moderní postroj nejen pro výcvik paraglidingu.  

Neon je postroj určen nejen pro žáky na kurzu paraglidingu, ale také pro začínající piloty a pokročilé piloty. Velký důraz je kladen na bezpečnost a vyvážení postroje pro pohodlné nasednutí a vysednutí. Snadný nástup umožňují postranní V popruhy a rozšířená deska, po které pilot snadno vklouzne do postroje. Konstrukce a ergonomie umožňuje snadný pohyb, který je potřebný pro nácvik startu. O bezpečnost je postaráno pomocí pěnového chrániče, jež účinně tlumí pády.

Neon je přizpůsobený pro drsné zacházení díky novým pevným materiálům. Spodní část a boky postroje jsou vyrobeny z vysoce oděru odolného materiálu (UKORDA). Materiál se vyznačuje silnou odolností proti opotřebení, přitom má atraktivní vzhled a moderní design.

V oblasti zad je použit aktivní odvětratelný materiál (TEBOX). Struktura látky umožňuje během náročné aktivity cirkulaci vzduchu a tím podporuje účinné odvětrání potu. 

 

ÚLOŽNÝ PROSTOR

Úložný prostor má mimořádně velký vstupní otvor pro snadné ukládání věcí. V tomto prostoru najdete kapsu pro camelbag s vyvedením na ramenní popruh a kapsu pro vysílačku s prostupem na VOX na rameni. Konec zipu je ukončen v místě, aby v něm nezůstávaly šňůry během manipulace s padákem. Drobné předměty lze uložit do dvou postranních kapes z neoprenu, vpravo s magnetem pro snadné vkládání a vyndávání věcí a vlevo se zipem pro vložení věcí, o které bychom neradi přišly.

       

ZAPÍNÁNÍ, POUŽITÉ SPONY

K jednoduchosti ovládání přispěly také spony, po dlouhém přemýšlení padla volba na zapínání PTL-LOCK od německé firmy Finsterwalder, a to z těchto důvodů: 

 • jednoduché ovládání
 • vynikající optická kontrola zapnutí
 • 100% spolehlivá za jakýchkoliv podmínek (písek, bláto, sníh a další)
 • aretační pojistka odolná nečistotám
 • Nízká váha 

PTL-LOCK nelze zapnout jinak, než jedním správným způsobem. Proces spojení obou částí spony vytváří spolehlivý zámek, který svou konstrukcí ze zásady znemožňuje případné nedocvaknutí spoje, které se stává u oboustranných press přezek.

 

GEOMETRIE 

U postroje je citlivě zvolena výška karabin tak, aby sedačka nebyla tupá a ani moc senzitivní. Použité postranní V popruhy ovládají výšku přední a zadní hrany prkna. Při nasedání je přední hrana prkna nakloněna v nižší pozici, po usednutí je díky vyvážení těžiště přední hrana přitažena zpět do letové polohy. Předkloněním v sedu dochází pomocí V popruhu k přenesení síly, která zadní hranu prkna zvedne a tím umožní přirozeně vysednout z postroje na přistání.

 

PRO KOHO JE POSTROJ URČEN 

Využitelnost postroje NEON je opravdu široká. Neon svojí konstrukcí a geometrií je vhodný,

nejen pro výcvik paraglidingu. Po NEONu sáhnou zejména rekreační piloti, ale i zkušení paraglidisté, kteří netouží po postroji s coconem.

 

BEZPEČNOST 

Vysokou bezpečnost zaručuje protektor, který je tvořen jednotlivými na sebe navazujícími segmenty, které nám dovolily účinně snížit hmotnost postroje. Segmentový protektor účinně absorbuje tvrdý kontakt pilota se zemí. Chrání celá záda včetně prostoru pod prknem.

 

KONTEJNER PRO ZÁLOŽNÍ PADÁK 

Kontejner pro záložní padák je již tradičně větší pro snadnější vyhození záložního padáku. Ten je chráněn čtyřmi chlopněmi, které po vytažení pojistných jehel zcela zpřístupní plnou světlost kontejneru pro bezproblémové vytažení záložního padáku. Boční klika je vyvedena do zorného pole a díky ergonomii je snadno uchopitelná i v zimní rukavici!!!

 

VELIKOSTI : 

Postroj Neon se vyrábí ve třech velikostech S, M a L. Pro snadný výběr velikosti si prostudujte technické parametry.

 

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT VELIKOST 

K správnému stanovení velikosti postroje Vám pomůžou níže uvedené informace a tabulka s technickými parametry:

Při výběru velikosti postupujeme následovně. Změříme vzdálenost „H“ od sedáku ke krku.

Odečteme 5 cm a výsledný rozměr si porovnáme s rozměrem v tabulce technických parametrů. Následně změříme rozměr „L“ odečteme 6 cm a výsledný rozměr opět porovnáme v tabulce technických parametrů.

Na základě zjištěných údajů vybereme velikost postroje.


 

TECHNICKÉ PARAMETRY :

Velikost

S

M

L

Doporučená výška

145 - 159

160 - 179

180 - 200

Šířka desky

33

35

37

Délka desky

32

34

38

Délka sedu rozměr - L

40

42

46

Délka zad rozměr - H

60

62

68

Výška karabin

42

44

46

Min. a max. rozteč mezi karabinami

40 – 50 cm

40 – 50 cm

40 – 50 cm

Objem prostoru pro záložní padák

8 732 cm3

9 492 cm3

10 251 cm3

Maximální objem záložního padáku

6 400 cm3

7 790 cm3

8 550 cm3

Váha postroje

3,70 kg

4,20 kg

4,70 kg


BAREVNÉ VARIANTY : 

 • Černo/zelená 
 

SÉRIOVÉ VYBAVENÍ :

 • Karabiny
 • Double speed
 • Protektory
 • Klika pro vyhození záložního padáku
 

DOPLŇKOVÁ VÝBAVA

 • Podpěrka
 • Přední pultík
 • Vymezovač záložákového prostoru pro záložní padák (zamezuje samovolnému pohyby menšího záložního padáku v záložákovém prostoru)
 • Záložní padáky řady RS

Napište svůj názor

NEON

NEON

NEON

Moderní postroj nejen pro výcvik paraglidingu.  

Neon je postroj určen nejen pro žáky na kurzu paraglidingu, ale také pro začínající piloty a pokročilé piloty. Velký důraz je kladen na bezpečnost a vyvážení postroje pro pohodlné nasednutí a vysednutí. Snadný nástup umožňují postranní V popruhy a rozšířená deska, 

Napište svůj názor

Doporučené příslušenství k tomuto produktu :

Ostatní výrobky ve stejné kategorii: