pic
slide
FANTOM Extralight 3 Zobrazit v plné velikosti

FANTOM Extralight 3

FANTOM EXTRALIGHT 3 váží pouhých 2,6 Kg ve velikost M

FANTOM EXTRALIGHT 3 je mimořádně lehká, bezpečná a velmi skladná sedačka. Určena pro XC lety nebo hike and fly. Je lehká, ale zároveň ušitá z pořádného materiálu, který snese i tvrdší přistání. FANTOM EXTRALIGHT 3 je přímo ideálním postrojem pro cestování.

Více informací

FANTOM EXTRALIGHT 3 váží pouhých 2,6 Kg ve velikost M

FANTOM EXTRALIGHT 3 je mimořádně lehká, bezpečná a velmi skladná sedačka. Určena pro XC lety nebo hike and fly. Je lehká, ale zároveň ušitá z pořádného materiálu, který snese i tvrdší přistání. FANTOM EXTRALIGHT 3 je přímo ideálním postrojem pro cestování. 

Při face liftu Fantomu EXTRALIGHT 3 jsme si vytýčili několik cílů:

 1. Snížit váhu postroje na minimum při použití odolných materiálů.
 2. Zvětšit zavazadlový prostor.
 3. Integrovat pultík pod neoprén.
 4. Schovat přístroje před sluncem.

Nyní nastal čas se ohlédnout a zhodnotit naší práci.

 1. Snížení váhy postroje na minimum

I přes použití pevných a odolných materiálu se váha nového FANTOMU EXTRALIGHT3 zastavila na 2,6 Kg a to ve velikosti M. S tímto výsledkem jsme nadmíru spokojeni.

 1. Zvětšit zavazadlový prostor

Zvětšení zavazadlového prostoru jsme dosáhli změnou tvaru zádové kapsy. Dále v zavazadelníku najdete speciální kapsu pro PET láhev a certifikační etiketu s výrobním číslem a datem výroby. 

 1. Integrovat pultík pod neoprén

Integrovat pultík pod neoprén nebyl zrovna snadný úkol. Aby měl pultík správnou pozici, museli jsme vymyslet zcela nový systém zapínání. Díky systému dvou háčků, které napínají zapínací systém, jsme dosáhli pozici, o kterou nám šlo.

Schovat přístroje před sluncem

Znají to všichni piloti lehkých postrojů. Pultíky jsou malé našité zpravidla na neoprénu. Přístroje mají špatnou pozici, svítí na ně slunce a není na ně vidět. I s tímto jsme se vypořádali. V první fázi jsme schovali pultík pod neoprén. Následně jsme na pultík přidali stínítko o výšce 7 cm. Tím jsme dosáhli téměř dokonalosti. Přístroje mají ideální pozici a jsou stíněny před sluncem. Přidáme-li k tomu obrovskou plochu pultíku (délka 33 cm a výška 19,5 cm) máte téměř ideální pultík. 

Závěrem můžeme konstatovat, že face lift je velmi zdařilý a po prvních prezentacích se pilotům FANTOM EXTRALIGHT 3 velmi líbí.

 

Pro koho FANTOM EXTRALIGHT 3 je : 

FANTOM EXTRALIGHT 3 je určen pro piloty, kteří hledají:

 • Kapotovaný postroj
 • Lehký postroj ušitý z pevného materiálu
 • Velmi skladný postroj
 • Komfortní postroj
 • Postroj s nadstandardní bezpečností
 • Postroj s velkým pultíkem
 • Postroj kde jsou přístroje schované před sluncem, aby byli dobře čitelné
 • Postroj s velkým zavazadlovým prostorem
 • Postroj bez desky (pozor inflatable chránič nahrazuje ze 70 až 85% funkci desky.)

Výše jsme popsali pár bodů, které by Vám měli pomoci v rozhodnutí, jestli FANTOM EXTRALIGHT3 splňuje vše, co od postroje očekáváte.

Nyní je jen na Vás jestli budete následovat ostatní nebo se vydáte vlastní cestou. Cestou FANTOMU EXTRALIGHT 3.

 

 TECHNICKÉ PARAMETRY

Geometrie

Díky použití popruhů DYNEMA jsme váhu postroje snížili o 300 gramů. Tyto popruhy jsou velmi pevné a lehké. Rozdělením hlavních popruhů do véčka jsme vylepšili geometrii a komfort postroje. Rozdělení popruhů má vliv i na letové vlastnosti. Ve spojení s ideálně zvolenou výškou karabin Vám umožní aktivní řízení a přitom z Vás při silnější termice nevytřepe duši. 

SKLADNOST

Díky unikátnímu INFLATABLE protektoru je neuvěřitelné v jak malý balíček se postroj s kokonem dá zabalit. Pokud si uvědomíme, že se jedná o postroj s kokonem ušitého z pevného materiálu, s protektorem, je skladnost FANTOMU EXTRALIGHT3 excelentní.

BEZPEČNOST

I v oblasti bezpečnosti hraje prim INFLATABLE protektor. Jehož je firma KARPO FLY vynálezcem. Díky jeho unikátním vlastnostem, extrémně lehké váze jsme si mohli dovolit protektor rozprostřít po celé délce postroje. Takže INFLATABLE protektor nechrání pilota pouze pod zadkem, ale chrání i jeho záda. Což u tak lehkých postrojů není standardem. Konkurence používající standardní molitanové chrániče a jejich modifikace musí k dosažení nižší váhy, protektory zkracovat čímž samozřejmě snižuje bezpečnost pilota. Zcela standardní je, že protektor dají pouze pod zadek a záda nechají bez ochrany. 

INFLATABLE PROTEKTOR – jak funguje

Co vlastně INFLATABLE protektor je a jak funguje. INFLATABLE protektor můžeme přirovnat k nafukovacímu lehátku s kterým, si užíváte na přehradě nebo na vlnách u moře. INFLATABLE protektor je vyroben ve tvaru chrániče pro paragliding. INFLATABLE protektor si před startem pomoci nafukovací hadičky (nebo pumpičky) nafouknete stejně, jako již zmiňovanou nafukovací matraci na vodu. Po nafouknutí je INFLATABLE protektor připraven Vás chránit v případě, když to bude potřeba. Po přistání jednoduše otevřete ventilek a jdete balit padák. V průběhu balení padáku se vzduch z INFLATABLE protektoru postupně uvolňuje. Po sbalení padáku vytlačíte z INFLATABLE protektoru zbytek vzduchu a postroj je připraven k zabalení do batohu. Z objemu postroje budete v šoku a budete přemýšlet, jestli je vůbec možné, aby byl postroj s kokonem tak malý. ANO je to možné díky vynálezu firmy KARPO FLY jménem INFLATABLE protektor!!!

Pozor nezaměňovat s protektory nafukovanými vzduchem po startu, které se používají u postrojů 2 v 1. Tyto, protektory mají společné pouze to, že se plní vzduchem, i když každý jiným způsobem. Zatímco INFLATABLE protektor si nafouknete před startem sami a jste okamžitě chráněni, vzduchový protektor se nafukuje po startu v průběhu cca 5 vteřin (pokud se vůbec nafouknou) což znamená, že v prvních chvílích po startu jste bez jakéhokoliv chrániče!!!

 Kontejner pro záložní padák

Kontejner pro záložní padák máme tradičně malinko větší. A to z jednoduchého důvodu. Z většího kontejneru jde snadněji vyhodit záložní padák. Kontejner je uzavřen dvěma chlopněmi, které po vytažení kliky zcela zpřístupní plnou světlost kontejneru a umožní snadné vytažení záložního padáku. Boční klika je snadno uchopitelná i v zimní rukavici!!!

Velikosti

Postroj FANTOMU EXTRALIGHT 3 se vyrábí ve třech velikostech S, M a L

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT VELIKOST 

K správnému stanovení velikosti postroje Vám pomůžou níže uvedené informace a tabulka s technickými parametry:

 

 Při výběru velikosti postupujeme následovně. Změříme vzdálenost „H“ od sedáku ke krku.

Odečteme 5 cm a výsledný rozměr si porovnáme s rozměrem v tabulce technických parametrů. 

 

Následně změříme rozměr „L“ odečteme 3 - 6 cm a výsledný rozměr opět porovnáme v tabulce technických parametrů.

 

Odečteme 5 cm a výsledný rozměr si porovnáme s rozměrem v tabulce technických parametrů. Následně změříme rozměr „L“ odečteme 3 - 6 cm a výsledný rozměr opět porovnáme v tabulce technických parametrů.

3 - 6 cm a výsledný rozměr opět porovnáme v tabulce technických parametrů.

 

 TECHNICKÉ PARAMETRY:

Velikost

S

M

L

Doporučená výška

145 - 159

160 - 179

180 - 195

Délka sedu rozměr - L

37,5 cm

40 cm

43,5 cm

Délka zad rozměr - H

62 cm

65 cm

68 cm

Výška karabin

43

44

46

Min. a max. rozteč mezi karabinami

40 – 50 cm

40 – 50 cm

40 – 50 cm

Objem prostoru pro záložní padák

10 251 cm3

10 251 cm3

10 251 cm3

Minimální objem záložního padáku

6 400 cm3

6 400 cm3

6 400 cm3

Maximální objem záložního padáku

8 550 cm3

8 550 cm3

8 550 cm3

Váha postroje

? kg

2,6 kg

? --kg

 Barevné varianty:

 • Černo/modrá  

Sériové vybavení 

 • Karabiny
 • Ultralehký speed systém
 • Integrovaný pultík
 • Inflatable protektor
 • Klika pro vyhození záložního padáku
 • Ypsilonka – vidlice DYNEMA pro záložní padák

Napište svůj názor

FANTOM Extralight 3

FANTOM Extralight 3

FANTOM EXTRALIGHT 3 váží pouhých 2,6 Kg ve velikost M

FANTOM EXTRALIGHT 3 je mimořádně lehká, bezpečná a velmi skladná sedačka. Určena pro XC lety nebo hike and fly. Je lehká, ale zároveň ušitá z pořádného materiálu, který snese i tvrdší přistání. FANTOM EXTRALIGHT 3 je přímo ideálním postrojem pro cestování.

Napište svůj názor

Ostatní výrobky ve stejné kategorii: